Zebranie naukowe - 29.11.2022

Serdecznie zapraszamy na zebranie naukowe, które odbędzie się w dn. 29.11.2022 r. (wtorek) o godz. 9.00 w sali 0.49 w budynku Instytutu Botaniki UJ (ul. Gronostajowa 3). Prelegentką będzie Pani dr hab. Anna Stefanowicz, prof. IB PAN. Tytuł wykładu: "Czy inwazja rdestowca ostrokończystego (Reynoutria japonica) powoduje zmiany w środowisku glebowym?"
Zachęcamy do udziału w spotkaniu!

Jubileusz Zakładu Cytologii i Embriologii Roślin

Szanowni Państwo,
Jest mi niezmiernie miło poinformować, że w tym roku Zakład Cytologii i Embriologii  Roślin, będący obecnie częścią Instytutu Botaniki, obchodzi 90-lecie swojego istnienia. Założycielem Zakładu, który wówczas (w 1932 roku) nazywał się Zakład Anatomii i Cytologii Roślin był prof. Kazimierz Piech. Do roku 1939 siedziba znajdowała się w budynku Pałacu Potockich na ul. Św. Anny 1. Po II wojnie światowej organizację i kierownictwo nowej placówki przejęła prof. Maria Skalińska. Siedzibą ówczesnej Katedry Anatomii i Cytologii Roślin był Pałac Popielów na ul. Św. Jana 20, aż do roku 1977, kiedy to Zakład Cytologii i Embriologii przeniósł się do budynku Collegium Broscianum na ul. Grodzkiej 52. Rok 2013 to przeniesienie Zakładu na Kampus 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego, do budynku zlokalizowanego na ul. Gronostajowej 9. W tym miejscu Zakład do dnia dzisiejszego prowadzi swoją działalność badawczo-dydaktyczną.

Z okazji Jubileuszu, dn. 02 grudnia 2022 r., odbędzie się sesja naukowa, w trybie wideokonferencji. Prelegentami będą pracownicy Zakładu i ich współpracownicy z ośrodków polskich i zagranicznych. Niektórzy z nich to wychowankowie Zakładu, którzy kontynuują swoje pasje badawcze w kraju i za jego granicami. Tematyka referatów będzie różnorodna, tak jak różnorodne są nasze zainteresowania badawcze, znacznie wykraczające poza klasyczną cytologię i embriologię roślin.

Serdecznie zapraszam wszystkie Pracowniczki i Pracowników Wydziału Biologii UJ do udziału w sesji naukowej w dniu 02 grudnia b.r. (piątek)!

Z poważaniem,
dr hab. Marzena Popielarska-Konieczna, prof. UJ