Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Noc Biologów powraca na Wydział Biologii UJ

Wydział Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, po raz kolejny weźmie udział w Ogólnopolskiej Nocy Biologów, która odbędzie się 13 stycznia 2023 roku. Spotkania organizowane będą w Ogrodzie Botanicznym UJ oraz na terenie III Kampusu UJ w budynkach Instytutu Zoologii i Badań Biomedycznych, Instytutu Nauk o Środowisku i Instytutu Botaniki.

Najbliższa Noc Biologów odbędzie się pod hasłem "Woda - źródło życia - teraźniejszość i przyszłość". Podczas przygotowanych przez nas zajęć będą Państwo mogli zobaczyć jakie mikroorganizmy kryją się w kropli wody, poznać niezwykłe właściwości wody, a nawet stworzyć własny ocean w słoiku. Dowiecie się również, dlaczego woda jest źródłem życia i jaka jest jej rola w przyrodzie na wszystkich poziomach organizacji żywej materii – od komórki do ekosystemu. Oprócz zajęć ściśle związanych z tematem przewodnim Nocy Biologów proponujemy udział w licznych wykładach, pokazach i warsztatach dotyczących biochemii, biologii komórki, immunologii, endokrynologii, fizjologii rozrodu, antropologii, neurofizjologii, anatomii porównawczej, biologii bezkręgowców, entomologii, ewolucji strategii życiowych, ekologii oraz szeroko pojętej botaniki.

Podczas Nocy Biologów będzie można również uczestniczyć w „Spotkaniu ze zwierzakami”, na którym prezentowane będą gatunki egzotycznej fauny. Będziecie Państwo mieli szansę bezpośrednio spojrzeć w oczy węża, pooglądać życie różnych gatunków żółwi oraz zobaczyć na własne oczy czy kameleony zmieniają kolor. Prezentacja zwierząt egzotycznych odbędzie się dzięki uprzejmości firmy Bazyliszek.
http://www.e-bazyliszek.pl/index.php  https://www.facebook.com/eBazyliszek

Podczas Nocy Biologów będą organizowane liczne konkursy m.in. "Biologiczne Koło Fortuny" oraz konkurs plastyczny na plakat pt. "Woda - źródło życia - teraźniejszośći przyszłość", w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody. Szczegóły konkursu plastycznego znajdą Państwo na stronie www.nocbiologow.home.pl

Zapraszamy najmłodszych, kilkuletnich uczestników, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz wszystkich zainteresowanych biologią. Proponujemy zajęcia w postaci prezentacji i wykładów oraz zajęcia praktyczne, warsztaty i pokazy laboratoryjne. Program obejmuje zarówno przedpołudniowe zajęcia, związane z terenowymi pokazami, jak również popołudniowe pozycje prowadzone aż do wieczora w laboratoriach i w salach wykładowych.

Dokładny program zajęć i rejestracja na zajęcia dostępne są na stronie internetowej www.nocbiologow.home.pl. Program wydarzenia będzie na bieżąco aktualizowany.

Zapraszamy do udziału
Organizatorzy