Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Biologia i przyroda w szkole - warsztaty dla nauczycieli

Uczysz w szkole przyrody albo biologii? A może dopiero zaczynasz przygodę z nauczaniem? Chcesz pokazać swoim uczniom ciekawe eksperymenty, ale nie masz pomysłów lub ograniczają Cię finanse? Przyjdź na nasz kurs! Wspólnie zajrzymy w głąb komórki, a nawet wyizolujemy z niej DNA. Przypomnimy zasady prowadzenia obserwacji przyrodniczych, planowania eksperymentów oraz wykonywania prostych analiz statystycznych uzyskanych wyników. Wykonamy wspólnie zdjęcia obiektów biologicznych i przeanalizujemy je używając prostych programów komputerowych. Pokażemy Ci jak w nowoczesny i ciekawy sposób uczyć za pomocą dostępnych w Internecie pomocy naukowych oraz smartfonu, który doskonale sprawdzi się jako narzędzie do pracy w terenie.

WIĘCEJ INFORMACJI

Warsztaty terenowe z botaniki

Wyjdź z nami do lasu i na łąkę. Zobacz, co kwitnie wczesną wiosną, a co w lecie. Poznaj najcenniejsze rodzime rośliny, a także gatunki obce, które zagrażają naszej szacie roślinnej. Poznaj wspólne cechy gatunków zaliczanych do tych samych rodzin i naucz się je rozpoznawać. Jak zrobić zielnik, by służył nam przez długie lata? Na naszym kursie odpowiemy na to i wiele innych pytań.

WIĘCEJ INFORMACJI

Grzyby – warsztaty terenowe

Chcesz wiedzieć jak odróżnić grzyby jadalne od trujących? Zastanawiasz się jakie cechy mają znaczenie przy ich identyfikacji? Chciałbyś poznać tajemnice ich ekologii? Wyjedź z nami w góry i skorzystaj z naszego doświadczenia!

WIĘCEJ INFORMACJI

Porosty – warsztaty terenowe

Zastanawiasz się gdzie szukać porostów? Chcesz wiedzieć jakie cechy mają znaczenie przy ich identyfikacji? Chciałbyś poznać różnorodność tej grupy organizmów? Wyjedź z nami w góry i skorzystaj z naszego doświadczenia i wiedzy! Pokażemy Ci jak fotografować porosty, aby Twoje fotografie wzbudzały zachwyt.

WIĘCEJ INFORMACJI