Nowe granty studenckie w IB UJ

W styczniu magistrantka dr Moniki Tulei, Pani lic. Aleksandra Brankiewicz, uzyskała zespołowy minigrant studencki w ramach konkursu finansowanego przez POB BioS na kwotę 10 tys. zł. Projekt pt. Ocena właściwości antyoksydacyjnych ekstraktów z dziurawca zwyczajnego (Hypericum perforatum L.) w modelu in vitro ludzkiego czerniaka z różnych etapów progresji oraz analiza zmian glikozylacji w warunkach stresu oksydacyjnego, będzie realizowany pod opieką dr hab. Ewy Pocheć, prof. UJ. Gratulujemy i życzymy powodzenia w realizacji projektu!

W lutym doktorantka oraz magistrant IB (opiekun naukowy dr hab. Aneta Słomka) otrzymali minigranty Talent Management w ramach POB Anthropocene w kwocie 50 tys. zł/osobę. Pani mgr Agnieszka Kurdziel będzie realizować projekt pt. Uzyskanie poliploidalnego metalofita z rodzaju Arabidopsis do celów fitoremediacyjnych, Pan lic. Szymon Miszczak projekt pt. Tolerancja i akumulacja metali ciężkich w komórkach metalofitów - jak rośliny sobie radzą z wysokimi stężeniami metali ciężkich. Gratulujemy i życzymy powodzenia w realizacji projektów!