Web Content Display Web Content Display

Pożegnanie Prof. dr hab. Romana Izmaiłow

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 2 sierpnia 2021 roku zmarła

Prof. dr hab. Romana Izmaiłow

Emerytowana profesor Instytutu Botaniki, Wydziału Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Botanik, cytolog i embriolog roślin, wysokiej klasy specjalistka w dziedzinie apomiksji roślin kwiatowych. Autorka ponad 90 prac naukowych i popularnonaukowych.
Aktywny członek wielu krajowych i międzynarodowych towarzystw naukowych oraz współorganizator kilkunastu krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych. Honorowy Członek Polskiego Towarzystwa Botanicznego. Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.
Wieloletni Zastępca Dyrektora Instytutu Botaniki UJ ds. dydaktyki.
Uznany w środowisku naukowiec i zaangażowany  wychowawca wielu pokoleń studentów i kadr naukowych. Serdeczny i życzliwy człowiek.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 11 sierpnia 2021 roku o godz. 11.40 w Kaplicy na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłej na miejsce wiecznego spoczynku.