Konkurs na stypendia w projekcie NCN

Zapraszamy studentów do udziału w projekcie badawczym: "Wpływ zmian klimatycznych na różnorodność gatunkową i genetyczną stepów" realizowanym w ramach konkursu SONATA16 Narodowego Centrum Nauki.

Oferujemy:
- możliwość zdobycia doświadczenia w pracy w laboratorium molekularnym, badaniach terenowych i analizie danych
- stypendium: 1800 zł/miesiąc przez 9 miesięcy (z możliwością przedłużenia)

Wymagania:
- zainteresowanie tematyką projektu oraz botaniką
- umiejętność pracy w zespole, pracowitość, rzetelność, obowiązkowość, dobra organizacja pracy
- dobre wyniki w nauce
- chęć wykonywania pracy dyplomowej o tematyce botanicznej w zespole realizującym projekt
- status studenta studiów I lub II stopnia

Mile widziane:
- doświadczenie w pracy terenowej i/lub laboratorium molekularnym i/lub w pracy badawczej związanej z botaniką
- podstawowa wiedza z zakresu analizy danych
- referencje (np. od promotora, opiekuna stażu itp.)
- dowody wcześniejszej aktywności naukowej, takie jak: współudział w projektach badawczych, staże w innych laboratoriach badawczych, postery i prezentacje na konferencjach (w tym studenckich), itp.

Opis zadań:
Stypendyści dołączą do grupy realizującej projekt NCN SONATA16 „Wpływ zmian klimatycznych na różnorodność gatunkową i genetyczną stepów” nr UMO-2020/39/D/NZ8/02307. Zostaną zaangażowani w jedno lub więcej z następujących zadań:
- udział w badaniach terenowych
- zbieranie próbek roślin do badań genetycznych i porządkowanie zbiorów
- analizy molekularne
- przeszukiwanie baz danych
- wstępne opracowanie i analiza danych

Zgłoszenie powinno zawierać:
- CV uwzględniające dorobek naukowy i inne osiągnięcia  (prosimy o zamieszczenie w zgłoszeniu rekrutacyjnym podpisanej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Uniwersytet Jagielloński moich danych osobowych zawartych w moim zgłoszeniu dla potrzeb niezbędnych do realizacji procedury konkursowej, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku oraz ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000)”).
- krótki list motywacyjny z opisem swoich zainteresowań i ewentualnym udziale we wcześniejszych projektów badawczych
- dokument potwierdzający odbywanie studiów I lub II stopnia

Dokumenty prosimy przesyłać  na adres ewelina.klichowska@uj.edu.pl do dnia 12 listopada 2021.

Ocena wniosków kandydatów zostanie przeprowadzona przez komisję konkursową zgodnie z regulaminem przyznawania stypendiów naukowych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki. Zastrzegamy sobie prawo do kontaktowania się jedynie z wybranymi kandydatami oraz do odrzucenia wszystkich zgłoszonych kandydatur, jeśli komisja oceniająca uzna, że nie spełniają one kryteriów.

Ogłoszenie wyników: najpóźniej do 22 listopada 2021 r.