Pożegnanie Prof. dr hab. Kazimierz Szczepanek

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 10 listopada 2021 roku zmarł

Prof. dr hab. Kazimierz Szczepanek

Emerytowany profesor Instytutu Botaniki, Wydziału Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wieloletni dyrektor Ogrodu Botanicznego.

Wybitny naukowiec w dziedzinie paleobotaniki. W latach 1971–1973 kierownik Zakładu Taksonomii Roślin i Fitogeografii w Instytucie Botaniki UJ. W latach 1975–1981 oraz 1988–2000 kierownik Zakładu Paleobotaniki Instytutu Botaniki UJ. Dyrektor Ogrodu Botanicznego UJ (1973–1991). Członek Komitetu Botaniki PAN, Komisji Prehistorii Karpat PAU, Rady Konsultacyjnej Instytutu Rolnictwa i Leśnictwa Krajów Tropikalnych Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz Członek honorowy Polskiego Towarzystwa Botanicznego.
Autor ponad 100 prac naukowych i popularnonaukowych, w tym około 80 dotyczących paleobotaniki, palinologii oraz historycznej geografii roślin.

W osobie Pana Profesora straciliśmy naukowca zaangażowanego w życie społeczności botaników w Polsce, wychowawcę wielu pokoleń studentów i kadr naukowych, wartościowego i życzliwego Człowieka.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 17 listopada 2021 roku o godz. 14.00 w Kościele Parafialnym w Ropczycach-Witkowicach, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.